Yaşam>>

Bence 

İnternetten oltama takılanlar 

Tatlı su ustalarımız 

Sponsorluk ve reklam 

 

BENCE

 Bu bölümde olta balıkçılığı ile ilgi konulardaki fikirlerinize yer vereceğiz. Zaman zaman alttaki örnekteki gibi bu konulardaki fikirlerimizi biz de yazacağız.

Katkılarınızı bekliyoruz 

Uluslar arası ilişkiler ve balıkçılık :Sirküler için daha dernek kurulmadan önce başlayan yazışmalarımızda uluslar arası balıkçılık klüp dernek ve organizasyonları ile değişik zamanlarda sanal ortamlarda temaslarımız olmuştu. Bu temaslarımız sonucunda Norveç’te 4. Uluslararası Rekreasyonel balıkçılık konferansına davet edildim. Tarım bakanlığından KKGM den de görevlendirilecek bir heyetle bizi göndermesi yönünde istekte bulunduysam da kabul görmedi. Bu sefer kendi imkanlarımla gidebileceğimi ancak seyahatimin işe yaraması için ülkemizi temsil etme yetkisi ya da en azından bu kongrelerden birine ev sahipliği yapma konusunda teklif yetkisi verilmesini talep ettim. Sonuç yine olumsuz olunca hevesim kırıldı gidemedim.

John Russell Lewis: Prof. Dr. John Russell Lewis İskoç amatör olta balıkçılığının duayeni olup İskoçya’daki ve İngiltere’deki sirküler çalışmalarında bulunmuş ve balıkçılık konusunda pek çok yazısı bulunduğu bildirilen, kariyeri balıkçılık konusunda olmayan ancak hobi boyutundan gelip balıkçılık için çaba sarfeden bir bilim adamıdır. Norveç teki toplantıya gidemediğimi hayıflanarak çevreme anlatırken bir öğretim üyesi arkadaşımın misafiri olarak 9 ekimde 2005 de Türkiye ye geleceğini öğrendim. 10 gün Alanyada kalmayı planlıyordu. Tatil dönüşü “İskoçyada amatör balıkçılık konulu” bir konferans yada söylesi vb bir etkinlik için öneri götürsek nasıl karşılar diye ev sahipliğini yapacak arkadaşıma sorduğumda bundan memnun olacağı belirtildi. Kendisini resmen davet etmeden önce katılımın nasıl olacağı konusunu dernek ve grupta sorguladığımda bu konuğumuzu dinlemeye hevesli 3-5 kişi dışında istekli bulamayınca çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Böyle bir konuşmacıya ülkemizde bir konferansa getirmenin ne kadara mal olacağını sanırım arkadaşlarımız bilmiyorlardı. . Konuğumuz olmayı kabul edecek uluslar arası amatör balık avcılığı kongrelerinin temel yapı taşlarından olan bu değerli konuşmacıyı hiç bir bedel ödemeden dinleme şansımızı böylece kaçırmış olduk. Ev sahipliğini yapan arkadaşıma da önceden yapılmış tatil organizasyonları proğram yapmamıza olanak vermiyor gibi kendimin bile inanmadığı bir gerekçe sunmak zorunda kaldım. Görüldüğü gibi uluslar arası ilişkiler konusunda da cidi şanslar yakalamayı başarsak ta bunları fırsata çeviremedik.

 

Bu site amatör balık avcılığına adanmıştır.
Yoğun bir emekle hazırlanan bu sitedeki bilgi ve belgelerin kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanımı yasaktır.
© bizimolta.com 1998 tüm hakları saklıdır.
web tasarım : rastgele

 

Free Web Hosting